امروز

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۶:۴۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت ،رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در سفر به شهرستان دلفان،اظهار داشت : ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شد.

وی افزود: در کشور حدود ۳۰ درصد از مدارس تخریبی، ۱۲ درصد نیازمند بازسازی و تخریب مجدد و حدود ۱۸ درصد نیازمند مقاوم سازی هستند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی لرستان، اظهار کرد: فضاهای آموزشی استان لرستان نیازمند توجه بیشتری است که بتوانیم پروژه ها نیمه کاره و مدارس احداثی را به سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به حوزه گرمایشی بیان کرد: در استان لرستان سال گذشته حدود ۲۷ میلیارد تومان بابت حوزه گرمایشی اختصاص داده شده با توجه به مدارس نفتی خیلی زیادی که در استان آن بخصوص شهر خرم آباد و مناطق محروم شهر دلفان وجود دارد با اختصاص ۲۷ میلیارد تومان بیشتر مدارس استاندارد شدند.

وی تصریح کرد: برای حل مشکلات گرمایشی ظرفیت مناسبی داریم و تنها حوزه ای که مشکل نداریم یک ظرفیت در قانون بودجه فراهم شده که حدود ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی به ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شده است .

وی ادامه داد: برای استاندارد سازی مدارس لرستان سقف تعیین نمی شود که در این راستا حدود ۵۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات سیستم گرمایشی مدارس لرستان اختصاص داده شد تا بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

رخشانی مهر گفت: ردیف اعتبارات تخریبی و بازسازی و اعتبارات تکمیلی پروژه کاهش پیدا کرده ولی ردیف اعتبارات خیرین ما چندین برابر شده است که می‌توانیم از ظرفیت خیرین به صورت مشارکتی به خوبی در این زمینه استفاده کنیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اشاره کرد: در شهرستان دلفان ۱۵ پروژه فعال با ۴۹ کلاس درس فعال است که آمار بالایی برای شهرستان می باشد و باید هرچه زودتر پروژه ها به پایان برسد ،در شهرستان دلفان استاندارد سازی سیستم های گرمایشی در سال ۹۲ حدود ۸ پروژه، در سال ۹۴ ،۸ پروژه و در سال ۹۸ حدود۹۹ پروژه که مشخص است این وضعیت تکان خورده ولی کافی نیست و باید تلاش بیشتری در این زمینه شود.

وی افزود: در شهرستان سلسله ۱۰ پروژه با ۵۲ کلاس درس فعال است که با اولویت پروژه‌های نیمه تمام توانمان را روی مشارکت با خیرین بگذاریم انشاالله بخشی از مشکلات را برطرف کنیم.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد