امروز

دوشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۰:۰۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری همای سعادت آنلاین ،دکتر خادمی با اشاره به استقرار این بنای تاریخی- فرهنگی بر روی صخره عنوان کرد: استحکام بخشی این بنا امری تخصصی و دشوار بوده که هم اکنون به همت اداره کل میراث فرهنگی استان لرستان کار مطالعاتی آن در حال انجام است و با شروع پروژه ای کارشناسی شده کار اتصال و استحکام بنای قلعه فلک الافلاک بر روی صخره مذکور محقق شود.

وی با اشاره به قدمت قلعه فلک افلاک و اینکه از گذشته دارای ترکهای جزیی بوده، افزود: متاسفانه بر اثر زلزله ۵/۱ ریشتری اردیبشهت ماه سالجاری برخی از آثار تاریخی استان لرستان از جمله دو مورد از کنگره های قلعه فلک الافلاک دچار آسیب شد که با پیگیری های به عمل آمده کار مرمت اضطراری این سازه ارزشمند در دستور کار قرار گرفت.

خادمی ،بیان کرد: از سوی استانداری لرستان جهت مرمت اضطراری این قلعه مبلغ اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تخصیص داده شد و با ارائه گزارش و پیگیری کارشناسان میراث فرهنگی، یک‌ شرکت تخصصی مرمت بناهای تاریخی، عهده دار مرمت اضطراری ترکهای ناشی از زلزله شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده کار مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک اتمام یافته و در گام بعدی ان شالله پیگیر استحکام بخشی اساسی قلعه خواهیم‌بود.
انتهای پیام‌/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد