امروز

دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۸:۱۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش  همای سعادت به نقل از تسنیم ، ماندگار مرادی‌فر در جلسه شورای اداری استان لرستان که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به مصوبه فروش اموال مازاد دستگاه‌های دولتی در قانون بودجه اظهار داشت: بر اساس قانون فروش اموال دولتی سامانه جامع انبار دستگاه‌های اجرایی توسط وزارت دارایی راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه در استان لرستان ۹۱ درصد اموال مازاد دستگاه‌های دولتی در سامانه جامع انبار دستگاه‌های اجرایی  موجود است افزود:  در استان لرستان حدود ۸ هزار و ۱۷۸ متر به ارزش تقریبی حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان ثبت شده‌است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان لرستان با بیان اینکه بر اساس ابلاغ دستگاه‌های اجرایی این استان موظف شده‌اند تا پایان خردادماه امسال اطلاعات اموال مازاد خود را در سامانه جامع انبارها تکمیل کنند، عنوان کرد: برخی دستگاه‌ها به‌ویژه حوزه شهرداری‌ها  ظاهراً ابلاغ را ندیده‌اند و تا پایان خردادماه به وظیفه قانونی خود عمل نکرده‌اند.

وی بیان کرد: به کلیه دستگاه‌های اجرایی که تا پایان خردادماه اطلاعات اموال مازاد خود را در سامانه جامع انبارها ثبت نکرده‌اند تا ۲۱ مرداد ماه مهلت داده شده‌است و تا پایان مرداد ماه دستگاه‌هایی که اطلاعاتشان را در این سامانه تکمیل نکنند تخلف محسوب می‌شود و به مراجع نظارتی معرفی می‌شوند.

مرادی‌فر گفت: برای کل کشور امسال رقم ۴۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده‌است که اموال مازاد دولت به فروش برسد تا یکی از روش‌های تأمین مالی بودجه امسال شود و از این میزان سهم استان لرستان هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان است.
وی تصریح کرد: تاکنون در استان لرستان حدود ۲۱ملک به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان به وزارت اقتصاد و دارایی اعلام شده‌است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان لرستان خاطرنشان کرد: از میزان فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی ۵۰ درصد جهت اتمام پروژه‌های عمرانی دستگاه و ۵۰ درصد مابقی نیز سهم بودجه هزینه‌ای  با اولویت پرداخت پایان بازنشستگان دستگاه  و در واقع این پول  به دستگاه بازگشت داده می‌شود.

مرادی‌فر اظهار داشت: ثبت اسناد استان لرستان اعلام آمادگی کرده‌است تا جهت فروش اموال مازاد دستگاه‌های دولتی بدون دریافت هزینه کارهای مستندسازی اموال را انجام بدهند، دستگاه‌های اجرایی که سند ندارند حتماً پیگیری کنند و اداراتی نیز که سند دقترچه‌ای دارند اقدام به گرفتن سند تک‌برگی کنند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد