امروز

سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۲۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

‍ به گزارش یایگاه همای سعادت آنلاین ؛داریوش حسن نژاد اظهار داشت: حفاظت از اراضی و حریم بستر رودخانه ها به عنوان شریان های حیاتی در انتقال آب بسیار ضروری است که در این راستا سال گذشته کارگروه آزاد سازی بستر رودخانه ها در استان تشکیل شد.

وی، افزود : حذف عوامل در حریم رودخانه و رفع تصرف یا تعیین تکلیف در بستر رودخانه ها در دستور کار قرار گرفت که در این راستا بیشترین تصرفات رودخانه های استان مربوط به خرم آباد ، ازنا و سلسله است.

حسن نژاد تصریح کرد: در شهرستان های خرم آباد و سلسله در سنوات گذشته اقداماتی برای رفع تصرفات صورت گرفته است.

مدیر عامل آب منطقه ای لرستان با اشاره به تشکیل پرونده های تخلف در تصرف حریم رودخانه ها بیان داشت :۴۳۳ پرونده تخلف شناسایی شده در این راستا تشکیل شده است که پیگیری آنها جهت اجرا در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: در شهرستان ازنا در حال حاضر ۳۲ پرونده در شهرستان الیگودرز ۲۶ پرونده ، شهرستان چگنی ۱۰ پرونده، سلسله ۱۵۶ پرونده، کوهدشت ۳۵ پرونده، دلفان ۱۳ پرونده، پلدختر ۲۲ پرونده ،خرم آباد ۹۸پرونده و شهرستان دورود ۴۱ پرونده در مراحل اتمام رسیدگی و شروع عملیات آزاد سازی حد بستر و حریم قرار دارد.

حسن نژاد اضافه کرد: در مجموع از سنوات گذشته تا کنون حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه های لرستان تصرف شده اند که تاکنون بیش از ۲۴۹ هکتار از اراضی رفع تصرف شده و این کار با جدیت و همکاری دستگاه ها ادامه دارد.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد