امروز

سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۶:۳۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت آنلاین ،به نقل از شبستان،«محمد اسلامی» امروز(۱۲ تیر) در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان، اظهار داشت: تا پایان دولت تمامی روستاهای بالای ۵۰ خانوار از راه ارتباطی استاندارد و آسفالت برخوردار می شوند.

وی،افزود: درک واقع بینانه از شرایط تلاش کنیم با استفاده بهینه از منابع محرومیت زدایی و پیشرفت متوازن رخ دهد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از برنامه ریزی برای ساماندهی راه های استان خبرداد و گفت: همچنین در گام دوم تعداد روستاهای فاثد راه آسفالت با جمعیت بالای ۲۰ خانوار به صفر می رسد.

اسلامی در ادامه با اشاره به وضعیت راه های استان، افزود: تلاش می شود طی سال جاری در حوزه راه های استان بویژه راه های روستای اقدامات خوبی رخ دهد.

وی با بیان اینکه لرستان در تلاقی کریدورهای شمال، جنوبف شرق و غرب قرار دارد، گفت: توسعه و بهسازی راه های شریانی استان فقط نیاز استان نیست.

اسلامی ادامه داد: اولویت مهم ما تکمیل شبکه آزادراهی بوده که ماه گذشته عملیات قم به سمت اراک آغاز شده و قطعه اراک به خرم آباد در سالجاری را افتتاح می کنیم.

وی افزود: در زنجیره جهش تولید، ۵۸۰ کیلومتر آزادراه را برای کشور در اولویت قرار دادیم که قطعه بروجرد تا خرم آباد جز اولویت ها است و حمایت می شود.

اسلامی با بیان اینکه تا پایان دولت ۵۰ کیلومتر بزرگراه در لرستان افتتاح می شود ادامه داد: بسیاری از طرح های افتتاحی در ۲۰ سال گذشته،۷۰ درصد پیشرفت داشته که ما در یکسال ۳۰ درصد مابقی را تکمیل کرده ایم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مطالب فنی راه حل اقتصادی و فنی دارد نه سیاسی گفت: شبکه ریلی کشور در ابتدای انقلاب چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر بوده که اکنون به ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر رسیده است.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد