امروز

شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۳۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت آنلاین ،محمد شریفی مقدم ،اظهار داشت :با پیگیری و حمایت دکتر موسی خادمی استاندارلرستان و معاونت هماهنگی امور عمرانی مبلغ ۸۲میلیاردتومان جهت جبران خسارت سیل به شهرداری خرم آباد اختصاص یافت.

وی، افزود : شهرداری این مبلغ را در قالب ۲۳ پروژه ازجمله : احداث پل های کمالوند-اناری و بهداری، آسفالت معابر،پاکسازی و لایه روبی زیر پل حاج عمران، ترمیم دیواره های تخریب شده ساحلی رودخانه خرم رود و کرگانه و دفع آب های سطحی و اجرای راستگرد و چپگرد پل ۹دی و خرید دو میلیاردتومان تجهیزات آتش نشانی و خدمات ایمنی هزینه نمود .

شریفی ،مقدم عنوان کرد :شهرداری خرم آباد در کمترین زمان ممکن و انجام عملیات جهادی اقدام به پاکسازی و نظافت شهر ، برآورد خسارات ناشی از سیل و ارسال آن به دستگاه های ذیربط نمود .

شریفی مقدم در ادامه به اولین موافقتنامه مورخ ۹۸/۶/۳ شهرداری مبادله شهرداری از طریق مناقصات قانونی پروژه های عمرانی با تخصیص ۵۰درصد و تسریع در انجام پروژه های مذکور اشاره کرد و گفت : خوشبختانه در سیل مجدد پایان سال ۹۸ بخاطر فعالیت های انجام شده از قبیل: لایروبی رودخانه ها و پاکسازی زیرپل حاج عمران و اجرای دیواره های ساحلی شاهد هیچگونه خسارتی در شهرنبودیم و در حال حاضر نیز اکثر این پروژه هادر حال انجام و طی دوماه آتی به ترتیب پل های بهداری و اناری و کمالوندتکمیل و افتتاح خواهند شد .

وی در ادامه اظهار داشت : باحمایت مجدانه معاونت عمرانی و مدیریت بحران استانداری ۱۸میلیارد وسیصدهزارتومان جهت اجرای پل های کناری پل ماسور به شهرداری خرم آباد اختصاص داده شد و متعاقبا پس از انجام مناقصه پروژهای مذکور به پیمانکار واگذار و هم اکنون درحال انجام می باشند و امید آن می رود تاپایان شهریورماه سال جاری شاهد افتتاح و بهره برداری پروژه های مذکور باشیم .

شهردار خرم‌آباد ، اضافه کرد : در کنار امتیازات ماده ۱۰ ازمحل اعتبارات تملک دارایی استان(توازن) نیز پروژه هایی از قبیل : تکمیل کنارگذرپل شاهپوری، پارک آبشارطلایی، خریدتجهیزات مرکز کنترل ترافیک و آسفالت معابر درحال پیگیری می باشد .

شریفی مقدم خاطر نشان ساخت : در آینده نزدیک شاهد ادامه فعالیت ها از محل اعتبارات عمرانی از قبیل : توسعه فضای سبز ، ساماندهی سراب شهوا ، احداث ساختمان شهرداری منطقه ۲،زیرسازی و جدول گذاری،آسفالت و لکه گیری معابر و مناسب سازی پیاده رو ها ، خریدمبلمان شهری ، تملک املاک در مسیرتعریض بعنوان مثال ، ملک نبش نگارستان ۱۲که موجب آزاد شدن باند کندرو بلوارولایت و نگارستان۱۳ گردید خواهیم بود.

شهردار خرم آباد اضافه کرد : با پیگیری و تلاش معاونت محترم عمرانی استانداری و مدیرکل محترم راه و شهرسازی ، اعضا شورای اسلامی شهر و تشکیل بیش ازیک ماه جلسات متعدد و برگزاری کمیسیون ماده ۵ طرح تفضیلی شهرخرم آباد پس از تصویب ، مقرر گردید طرح تفکیک پادگان ۰۷ ، تخریب و آزاد سازی املاک مزاحم این مسیر ( خیابان انقلاب ) و تعریض قسمتی از خیابان حافظ از محل سهم شهرداری و تملک موارد ذکر شده صورت گیرد .

شریفی مقدم در پایان بیان داشت : شهرداری خرم آباد با وجود ۱۴۰میلیارد تومان قرارداد عمرانی چیزی معادل ۱۸ برابر اعتبارات ۷سال گذشته پروژه عمرانی در دست اجرا دارد و این نوید را به همشهریان عزیز خواهیم داد ، در آینده ای نزدیک شاهد شروع پروژه هایی از این قبیل خواهید بود .
انتهای پیام‌/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد