امروز

سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۷:۰۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

همای سعادت آنلاین، این در حالی است که بسیاری از بانکها، ساختمان پزشکان و داروخانه ها، فروشگاه ها و مراکز خرید در مرکز شهر خرم آباد از جمله در خیابان امام خمینی (ره ) حدفاصل پل حاجی تا چهارراه فرهنگ ، خیابان شهدای شرقی و خیابان مطهری واقع شده اند که روزانه شهروندان زیادی به این قسمت شهر مراجعه و به دلیل نبود پارکینگ برای پارک خودرو دچار سردرگمی می شوند و با جریمه های سنگین مواجه می شوند

مشکلات راهنمایی و رانندگی در خرم آباد جدای از معضل خیابانهای کم عرض ، نبود پارکینگ های طبقاتی هم به رعایت نکردن قوانین از سوی مردم برمی گردد ، هم نارسایی و نابسامانی قوانین راهنمایی و رانندگی و هم به مجریان قانون یعنی پلیس . پلیس و قوانین راهنمایی باید موجب روانی ترافیک و آرامش روانی مردم شوند نه اینکه پلیس با برخی کارهایشان موجبات نارضایتی مردم را فراهم آورند.

جریمه های رانندگی در خرم آباد نسبت به جمعیت آن بالاست و این موجب نارضایتی مردم شده است . مشاهده می شود رانندگان برای توقف چند دقیقه ای که مزاحم رفت و آمد دیگران نیست و آسیبی به ترافیک نمی زند با برخورد سختگیرانه پلیس و جریمه روبرو می شوند . کمین کردن ماموران در برخی از نقاط شهر و ترجیح جریمه محوری بر آموزش محوری از سوی راهنمایی و رانندگی خرم آباد یکی دیگر از گلایه های مردم است که همواره مورد بی توجهی قرار می گیرد .

در حالی که فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از ابلاغ اجرای طرح ساماندهی تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی در کشور خبر داده و خواستار بازنگری اساسی در تابلوهای «توقف مطلقا ممنوع» و «حمل با جرثقیل» شده است و اعلام داشته که این تابلوها هم باید به حداقل برسند و فقط در مکانهای ضروری نصب شوند و در مکان هایی که نصب این تابلوها ضروری است ، باید این تابلوها زمان دار شوند ، ولی تاکنون بازنگری در این تابلوها در خرم آباد صورت نگرفته و تابلوهای «توقف مطلقا ممنوع» و «حمل با جرثقیل» در خیابانهایی از خرم آباد نصب گردیده اند که این خیابانها فقط در ساعتی مشخص زیر بار ترافیک می رود و نیازی نیست در تمام ساعات شبانه روز این تابلوها کارایی داشته باشد از جمله خیابان شهدای شرقی ، خ انقلاب ، خ ۱۷ شهریور ، سه راه مطهری تا سه راه کاشانی ، خ آیت اله کاشانی و خیابانهای اطراف بیمارستان شهید رحیمی و آیت اله مدنی و بیمارستان شهدای عشایر ، خیابان امام (ره ) ، جلوی مساجد موقع نماز و … که لازم است هرچه سریعتر مورد #بازنگری قرار گیرند .

نکته دیگر رفتار خلاف قانون راهنمایی و رانندگی خرم آباد در حمل با جرثقیل در مکان هایی که انتقال خودرو به پارکینگ الزامی است آن است که طبق قانون انتقال باید با دستور کتبی افسر پلیس و برگ جریمه باشد و جرثقیل دار حق ندارد #بدون حضور افسر پلیس و دستور کتبی نسبت به جابجایی خودرو اقدام کند و حتی تحویل گرفتن خودرو توسط پارکینگ دار بدون قبض و دستور پلیس نباید صورت گیرد و در غیر اینصورت علاوه بر ، برخورد با پلیس ، حق شکایت نیز برای مردم محفوظ است ولی گاها مشاهده می شود که جرثقیل دار به همراه یک سرباز وظیفه بدون حضور افسر پلیس اقدام به جابجایی غیرقانونی خودرو میکنند و وسیله نقلیه را تحویل پارکینگ می دهد.

نکته دیگر حمل غیراستاندارد خودرو هاست که باعث وارد شدن صدمات زیادی به خودرو ها می شود در صورتی که باید از خودروهای ویژه دارای تجهیزات کافی استفاده شود .
مسئولان راهنمایی و رانندگی و مدیران شهرداری بپذیرند که اعمال مجازات و جریمه های سنگین برای حل مشکلات و معضلات رانندگی و کاهش ترافیک کارساز نیست بلکه باید تلاش کنند تا خدمات شهری از جمله تعریض معابر ، پارکینگ و … به نحو مطلوبی به شهروندان ارائه شود تا زمینه تخلف کاهش یابد .
امیدواریم هرچه سریعتر تدابیری برای کاهش نارضایتی مردم از نحوه برخورد سختگیرانه ماموران راهنمایی و رانندگی خرم آباد و ساماندهی تابلوهای حمل با جرثقیل اندیشیده شود .

محمدرضا گودرزی
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد