امروز

سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۲:۰۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت از خرم آباد، گودرز امیری در جلسه کارگروه ویژه پیگیری و برخورد موثر و فوری با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز که در معاونت عمرانی استاندار برگزار شد ،اظهار داشت :در تخریب بناهایی که به هر شکلی غیرمجاز ساخته می شوند تبعیضی نباید صورت گیرد و با تسریع در طی مراحل قانونی وبا هماهنگی نهاد های امنیتی و قضایی برخورد و اقدام لازم به عمل آید

 

وی ،افزود: بازنگری به موقع طرحهای جامع ، تفضیلی و هادی شهرها و روستاها می تواند یکی از موثرترین راههای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز باشد.

 

امیری، تصریح کرد:اراضی واقع در کاربری های فضای سبز استان بایستی به شهرداریها واگذار و شهرداری ها مکلف به ساماندهی آنها طبق کاربری مصوب هستند .

 

وی ،عنوان کرد:شهرهایی که طرح تفضیلی آنها نیاز به بازنگری دارد راه و شهرسازی می بایست از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی موضوع اعتبار مورد نیاز را پیگیری و تا پایان سال این امر را محقق سازد .

 

امیری تاکید کرد:کلیه ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی می بایست حداکثر ظرف مدت دوماه آینده تخریب و در صورت نیاز نیروی انتظامی با جدیت بیشتری همکاری کنند .

 

معاون عمرانی استانداری لرستان ، گفت:اگر در ساخت و سازهای غیر مجاز افرادی موفق به گرفتن انشعاب از دستگاههای خدمات رسان شده اند بایستی طبق قانون منع فروش اراضی غیر مسکونی به امر مسکن با افراد متخلف برخورد به مراجع قانونی معرفی شوند.

 

این مقام مسئول ،ادامه داد:در محدوده و حریم شهرها هرگونه ساخت و ساز که در اراضی ملی صورت می گیرد، راه و شهرسازی و یگان حفاظتی آن دستگاه مکلف به برخورد قانونی و پاسخگویی در خصوص این موضوع است ،و در این راستا مقرر گردید ظرف ده روز همه اراضی دولتی واقع در محدوده وحریم شهرها طی صورتجلسه ای از طریق منابع طبیعی در اختیار راه و شهرسازی قرار گرفته و تا سه ماه فرصت دارند ساخت و سازهای غیر مجاز در این اراضی شناسایی و تعیین و تکلیف شوند.

 

وی ،تصریح کرد :در مواردی که کاربری ها عمومی اعم از بهداشتی ،درمانی، آموزشی و غیره به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده است و خلاف وضعیت قرار داد و کاربری آن استفاده شده است دستگاههای اجرایی طبق ضوابط و مقررات، مجوزهای مربوطه را لغو نمایند.

 

امیری، خاطر نشان کرد :منابع طبیعی استان می بایست در خصوص ساخت های غیرمجاز و در راستای تخریب آنها اقدام و پرونده هایی که نیازمند معرفی به دستگاهای قضایی هستند نسبت به انجام مراحل آن اقدام نماید.

 

مقام ارشد عمرانی لرستان، اضافه کرد:یگان های حفاظتی دستگاههای اجرایی موظف به جلوگیری از ساخت های غیرقانونی در مراحل اولیه ساخت هستند و در صورت مشاهده تخلف از سوی پرسنل یگان حفاظتی لازم است برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد .

 

معاون استاندار لرستان ،خاطر نشان کرد : بازنگری طرحهای هادی روستایی در حریم شهرها و تهیه طرحهای هادی روستاهای فاقد طرح تا پایان سال ۹۹ از طریق بنیاد مسکن به منظور ایجاد شرایط لازم برای توسعه روستاها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی امری ضروری است.

 

این مقام مسئول، تاکید داشت :اگر شهروندان متقاضی دریافت پروانه ساختمانی باشند و شرایط دریافت پروانه را دارند شهرداریها و سایر مراجع صدور پروانه موظفند حداکثر ظرف یک هفته نسبت به صدور پروانه اقدام نمایند.‍

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد