امروز

دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۸:۵۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

‍ به گزارش پایگاه خبری همای سعادت آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی در دیدار مدیر کل امور مالیاتی لرستان با عباس گودرزی نماینده شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان اصناف و بازار این شهرستان ،هادی ملکشاهی نیز با اعلام رضایتمندی از این جلسات،اظهار داشت : ۸۰درصد پرونده‌های مالیاتی شهرستان بروجرد را که در سال ۹۸ قطعی شده‌اند را به استناد اظهارات خود مودیان دانست که نشانگر میزان اعتماد دو‌ جانبه اداره کل امور مالیاتی و مودیان دانست‌.

وی ،خانواده امور مالیاتی را وکلای مالیاتی مردم خواند و از عموم تولید کنندگان خواست برای مشاوره‌های مالیاتی به کارشناسان خبره این اداره کل مراجعه کنند.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان با طرح ضرورت اقتصاد غیر نفتی برای استقلال کشور، مالیات را چون خمس و زکات یک فریضه دانست که در شرایط تحریم اجری کمتر از امداد جبهه در زمان جنگ ندارد.

ملکشاهی با اشاره به مبلغی بالغ بر ۴۵۰ هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی در کشور به تبیین فرآیند هوشمند سازی مالیات کشور در آینده اشاره داشت و گفت : با رصد تراکنش‌های مالی و هوشمندسازی پرونده‌های مالیاتی این حجم از فرار مالیاتی با اجرایی شدن طرح آیتکس( مالیات هوشمند) کاهش چشم‌گیری خواهد داشت.

ملکشاهی وصولی لرستان را مبلغی بالغ بر ۳دهم درصد مالیات کشور اعلام کرد: در تناسب با هزینه‌های استان مبلغ چشمگیری نیست اما بنا بر شرایط اقتصادی استان و خاصه دوران کرونا، سیاست مالیاتی در استان مبتنی بر تساهل با مودیان و اظهارنامه آنهاست.

مدیرکل امور مالیاتی درادامه به تبیین بخش‌نامه‌های بخشودگی و ابلاغ الکترونیک پرداخت.

نماینده شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه نیز با آرزوی توفیق برای ملکشاهی و مثمر ثمر دانستن این جلسات، نزدیکی مردم و دولتمردان و طرح بی پرده و بی پروای مشکلات را از محاسن انقلاب دانست گفت :بخش عمده‌ای از مشکلات مردم فرهنگی است و این جلسات می‌بایست به یک سنت حسنه فرهنگی مبدل شود چرا که حداقل‌ترین حُسن این جلسات تحکیم روابط و قرابت مسئولین و مردم است.

عباس گودرزی با اشاره بر قریب ۵۰۰ هزار خانه خالی در شهر تهران که پرداخت مالیات ندارند و با تاکید بر پیگیری جد فرارهای‌ مالیاتی خواهان تساهل با مودیان شد.

در ادامه نمایندگان اصناف با اعلام رضایتمندی خود از مدیر مالیاتی شهرستان بروجرد به طرح آسیب‌ها و مشکلات مالی خود در دوران کرونا و نیز مسائل مالیاتی خود پرداختند.

گفتنی است ،در انتهای نیز نمایندگان اصناف با طرح سوالات مالیاتی خود، مورد مشاوره کادر مدیریت مالیاتی استان قرار گرفتند.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد