امروز

شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۲۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت ،در دیدار اعضای هیات مدیره نظام پزشکی و نماینده انجمن داروسازان با مدیر کل امور مالیاتی؛ پزشکان و داروسازان با آرزوی توفیق برای هادی ملکشاهی و طرح مسائل مالیاتی خود، خواهان برگزاری مداوم جلسات توجیهی در جهت برطرف سازی شبهات مالیاتی پزشکان شدند.

هادی ملکشاهی با قدردانی از ایثار جامعه پزشکی و پیراپزشکی در دوران کرونا، به نقش حیاتی مالیات و محوریت آن در بودجه کشور بالاخص در دوران تحریم اشاره کرد.

وی افزود : مالیات الکترونیک و نظام مالیاتی هوشمند،تمهیدات سازمان امور مالیاتی برای مبارزه با فرار مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی می باشد.

ملکشاهی با اشاره به تعهد جامعه پزشکی به وظایف شهروندی خود، گفت :جامعه پزشکی نسبت به نصب دستگاه کارت‌خوان جهت شفافیت تراکنش‌های بانکی تعجیل داشته باشند.

مدیرکل امور مالیاتی در ادامه عنوان کرد: درصد تراکنش‌های بانکی را نه معیار مالیات ستانی بلکه ابزار بررسی مالیات‌ برشمردو نصب دستگاه کارتخوان و درج آن در سامانه این موجب را برای پزشکان فراهم می‌آورد که دیگر تراکنش‌های مالی آنها کمتر مورد تاکید قرار بگیرد و از ده درصد معافیت خوداظهاری مالیاتی به مدت دو سال استفاده نمایند.

وی با اشاره به بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم اذعان داشت: همه صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن‌ها ازسوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی مرتبط هستند.

ملکشاهی در ادامه با اشاره به ۱۴۰۹ مودی جامعه پزشکی اذعان داشت تنها نیمی از این مودیان مجهز به دستگاه کارتخوان می‌باشند و یادآور شد پس از ۱۸ ماه از تصویب قانون نصب کارت‌خوان برای پزشکان، نداشتن دستگاه پُز به منزله فرار مالیاتی است.

مدیرکل امور مالیاتی در ادامه گفت :به زودی لیست پزشکان، دندانپزشکان، داروسازانی که فاقد دستگاه کارتخوان هستند را در اختیار نظام پزشکی قرار می‌دهد.

مدیر کل امور مالیاتی با اشاره به فرا رسیدن فصل اظهارنامه مالیاتی در ماههای مرداد و شهریور برای افراد حقیقی و حقوقی این نوید را داد که با هوشمندسازی نظام مالیاتی مودیان به سه گروه بدون ریسک، کم ریسک و پرریسک تقسیم می‌شوند ولی با این وجود تا آن زمان تاکید اداره کل امور مالیاتی استان بر روی خود اظهاری مودیان بوده و تکمیل اظهارنامه بخشودگی جرائم و در صورتی که درآمد مودی زیر مبلغ معافیت سالانه باشد معافیت مالیاتی را در پی خواهد داشت.

ملکشاهی با اشاره به بحث ابلاغ الکترونیک از پزشکان خواست جهت کاهش تردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با درخواست ابلاغ الکترونیک در سامانه مالیاتی بشکل الکترونیکی پیگیر ابلاغیه‌های مالیاتی خود باشندو علاوه بر آن کارشناسان مالیاتی از طریق تلفن مرکز ارتباط مردمی ۱۵۲۶ آمادگی کامل برای مشاوره مالیاتی دارند.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد