امروز

پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۴۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت، دکتر اسفندیار حسنی مقدم در دیدار با مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با اشاره به اهمیت راه انداری خوشه عسل، اظهار کرد: لرستان به دلیل زیرساخت های لازم از ظرفیت مناسبی برای پرورش زنبور عسل برخوردار است.

وی با بیان اینکه توجه به خوشه عسل می‌تواند علاوه بر اشتغال زایی ، درآمدزایی قابل توجهی هم به دنبال داشته باشد، عنوان کرد: مشکل ما نه در استان بلکه در بخش‌های دیگر از کشور جزیره‌ی عمل کردن دستگاه‌ها است و می‌توان گفت همین موضوع توسعه نیافتگی استان را به دنبال داشت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به میزان تولید عسل در استان نیز اشاره و گفت: در سال جاری ٢٧٢۴ تن عسل از حدود ٣٠٠ هزار کندوی عسل در استان تولید شده است، همچنین ۳۱۰۰ بهره ‌بردار در این عرصه فعالیت می‌کنند.

دکتر حسنی مقدم در این دیدار بر مطالعه و راهکارهای افزایش تولید عسل، افزایش کیفیت، بسته بندی، برندسازی و افزایش فرآورده های عسل لرستان تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به این هدف هم افزایی جهاد کشاورزی، شرکت شهرک‌های صنعتی و بهره‌برداران ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در پایان گفت در جلسات و برنامه ریزی ها برای توسعه صنعت عسل از نگاه منطقه‌ای پرهیز و به جای آن عسل لرستان به کشور و جهان معرفی شود همچنین ظرفیت مراتع کشور برای افزایش میزان تولید عسل نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.

درادامه دکتر رازانی ، مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گفت این شرکت دو وظیفه اصلی بر عهده دارد یکی شهرک سازی جهت کارگاهها و صنایع به منظور جلوگیری از پراکندگی آنها و دیگری حمایت از صنایع کوچکی است که زیر ۵۰ نفر اشتغال دارند.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل یونیدو ما به عنوان سازمان کارگزار جهت انجام کارهای پژوهشی در زمینه عسل احتیاج به حمایت مادی و معنوی سازمان پشتیبان که در خوشه عسل سازمان جهاد کشاورزی می باشد ، داریم و طی این پژوهش هدف این است که در یک بازه زمانی سه ساله تولید ،کیفیت ، صادرات و …. عسل رشد پیدا کند.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد