امروز

چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۷:۲۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت، ابراهیم فلاحی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح ارزشمند پیشگیری و درمان کرونا با داروی کاملا گیاهی ” موکودنتول” از تولیدات استان تصویب شده و در ۲ فاز تحقیق بر پرسنل بیمارستانی و مبتلایان به کرونا تدوین شده است.

 

وی اظهار داشت: در حال حاضر آزمایش این دارو بر یکهزار و ۶۰۰ نفر کادر بیمارستانی که با بیماران کرونا در تماس هستند آغاز شده تا تاثیر آن در پیشگیری از ابتلا سنجش و بررسی شود.

 

وی ادامه داد: همچنین قرار است تاثیر این داروی بومی بر بیماران مبتلا به کرونا بررسی شود که تا چه اندازه در درمان ویا تسریع بهبودی آنها موثر است.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین گفت: علاوه بر درمان های روتین و معمول کرونا در کشور که در استان هم انجام می شود یک طرح تحقیقاتی برای تهیه فرمولاسیون دارویی در حال اجرا است که در قالب آن دارورسانی با استفاده از ذرات نانو به ریه بیمار تسریع می شود.

 

فلاحی گفت: هدف تهیه و اجرای این طرح، تمرکز دارو بر ریه فرد بیمار است تا مدت زمان رسیدن دارو به ریه کوتاهتر شده و تاثیرگذاری داروها بیشتر شود.

 

وی با بیان اینکه از مجموع ۴۴ طرح ارایه شده توسط هیات علمی و پژوهشگران به معاونت تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ۲۴ طرح تصویب شده ادامه داد: همچنین بانک اطلاعات پزشکی (بیوبانک) بیماران مبتلا به کرونا در استان با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان راه اندازی شده است.

 

وی افزود: محققان می توانند با استفاده از این بانک اطلاعاتی در سال های آتی از تمامی نمونه های بافتی بیماران برای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی استفاده کنند.

 

تا ۱۹ اردیبهشت ماه جاری کل مبتلایان کرونا در ایران ۱۰۴ هزار و ۶۹۱ نفر، بهبودیافتگان ۸۳ هزار و ۸۳۷ نفر و فوتی ها ۶ هزار و ۵۴۱ نفر اعلام شده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد