امروز

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۰:۲۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت، مدیرکل زندان‌های لرستان در جمع کارکنان زندان مرکزی خرم آباد بر لزوم جریان سازی نوین در مفاهیم اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها تأکید و کسب موفقیت در زندان‌بانی اسلامی را منوط به بکارگیری همه منابع و ظرفیتها برای تحقق آیه شریفه ” وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا”برشمرد .

 

عبدالمجید کشوری اظهار داشت : شناسایی و رصد انواع جریان‌های فکری در میان زندانیان ، مطالعه، تجزیه و تحلیل شیوه نگرشی آنها و تطبیق الگوهای احصا شده با شرایط مد نظر و به دنبال آن ایجاد یک طراحی جدید به منظور اجرای مطلوب تر دستورالعمل‌های سازمانی ، بازخورد مثبتی در زمینه ارتقاء سطح تاب آوری زندانیان در زمان تحمل کیفر ، باز اجتماعی شدن آنها و بازگشت آبرمندانه شان به آغوش جامعه و خانواده اثرات بسیار ماندگاری خواهد داشت .

 

وی در عین حال تأکید کرد : لازمه تحقق برنامه‌های مورد نظر ، خودباوری و معتقد بودن به انجام کار اعتقادی و جهادی است چرا که در غیر این صورت فرد ضرورتی برای بهبود وضعیت خدمتی خود نمی بیند و در نتیجه سرعت اجرای فرآیندها نیز کند خواهد شد .

 

این مقام مسئول اضافه کرد : زندان بانی بنا به ماهیتی که دارد از مشاغل ویژه بشمار رفته فلذا حضور در این کار علاوه بر مباحث تخصصی علاقه و پشتکار فراوانی را طلب می‌کند .

 

وی افزود : تعهد و مسئولیت پذیری از دیگر ویژگی‌های یک زندانبان است چرا که زندانی در نظام اسلامی تنها به عنوان یک محبوس به آن نگریسته نمی شود بلکه علاوه بر تحمل مجازات حبس برای او برنامه های اصلاحی و تربیتی در نظر گرفته که یک زندانبان می باید از توانایی لازم برای دستیابی به این مهم آمادگی و توانایی لازم را داشته باشد .

 

مدیرکل زندان های لرستان ادامه داد : با وجود اینکه مسئولیت پذیری و روحیه خدمتگذاری در همه مشاغل و سازمان‌ها و مؤسسات دولتی و غیر دولتی از مهمترین اولویت‌ها به شمار می‌روند اما این واژگان در نظام زندانبانی ما دارای محتوا و مفاهیم بسیار عمیق و کاربردی هستند که همین موضوع تمایز کار زندانبانی از دیگر مشاغل را به وضوح نشان می دهد .

 

کشوری خاطرنشان کرد : احترام به زندانی و حفظ کرامت او و خانواده اش از اساسی ترین اولویتهای ما محسوب شده و عمل به دستورالعملهای این حوزه بسیار ضروری است .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد