امروز

چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۵:۱۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت آنلاین ،هادی ملکشاهی در دیدار با منوچهر اسبکوه رییس اتاق اصناف، با اشاره به سیاست تسامحی خود نسبت به مودیان استان، اذعان داشت: سازمان امور مالیاتی نیز بخاطر شرایط ویژه بازار تاکید بر تساهل با مودیان دارد‌.

وی در تصدیق صحبت‌های خود به سهم ۸درصدی کسبه بازار از درآمدهای مالیاتی استان اشاره کرد وافزود: این رقم‌ در قیاس با دیگر درآمدهای مالیاتی رقم چشم‌گیری نیست.

مدیرکل امور مالیاتی در ادامه با اشاره به آخرین فرصت اظهارنامه مالیاتی افراد حقیقی و صاحبان مشاغل تا ۳۱ مردادماه، ابلاغ الکترونیک و دستورالعمل تبصره ماده صد را منطبق با شرایط اقتصادی استان و پروتکل‌های بهداشتی کرونا دانست.

وی در ادامه گفت: ابلاغ الکترونیک مشکلات موجود در خصوص ارسال و ابلاغ اوراق مالیاتی را از بین برده و مودیان می‌تواند با حذف ساز و کارهای سنتی و نشانه‌گذاری(تیک زدن) ابلاغ الکترونیک به هنگام پر کردن اظهارنامه از مزایای این فرصت استفاده نمایند‌.

وی با اشاره به احترام سازمان امور مالیاتی به حقوق مودیان، فعال سازی ابلاغ الکترونیکی را منوط به درخواست مودیان دانست که علاوه بر سهولت کار مودی مالیاتی، موجبات فراغ بال اداره کل امور مالیاتی را در رصد فرارهای مالیاتی فراهم می‌آورد.

ملکشاهی در ادامه با اشاره به درصد بالای توافق کسبه در سال گذشته که بالغ بر ۷۰ درصد مودیان صنفی را متشکل می‌شد دستورالعمل تبصره ماده صد را فرصتی برای مودیان استان دانست.

آمار بالای طبقات پایین مالیاتی در استان و عدم تغییر مالیات مودیان تا سقف ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال مالیاتی نسبت به سال گذشته فرصتی را برای درصد بالایی از مودیان و کسبه استان بوجود آورده است تا از این فرصت استفاده کنند.

مدیر کل امور مالیاتی گفت:ما مالیاتی را که بواسطه عدم آگاهی مودیان از قوانین و مقررات وصول می‌شود را عادلانه ندانسته و همواره می‌کوشیم تا در خصوص حقوق حقه مودی، اطلاع رسانی جامع به عمل آید، از اینرو در تمامی ادارات استان برای مودیان، مشاور مالیاتی گذاشته‌‌ایم و مضاف بر کار تبلیغات، انتظار می‌رود از ظرفیت بالای اتاق اصناف در اطلاع رسانی به اتحادیه‌ها و کسبه استان که بالغ بر ۳۷ اتحادیه و ۱۷ هزار واحد صنفی هستند استفاده شود.

وی اذعان داشت: مودیانی که اظهارنامه مالیاتی خود را پر کرده‌اند برای استفاده از ظرفیت تبصره ماده صد می‌توانند تا ۳۱ مرداد ماه با مراجعه به سایت www.tax.gov.ir اظهارنامه خود را به توافق تبدیل کنند.

گفتنی است ،در این دیدار منوچهر اسبکوه رئیس اتاق اصناف لرستان با اشاره به نقش مثبت بازاریان در بزنگاه‌های تاریخی چون انقلاب و جنگ، گفت :سیل، تحریم و کرونا فرصت برنامه ریزی اقتصادی از بازاریان استان را گرفته است.

وی افزود :انتظار می‌رود در این اثنا، کسبه و بازاریان بیش از پیش مورد حمایت نهادهای دولتی از جمله اداره کل امور مالیاتی قرار بگیرند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد