امروز

جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۶:۳۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری همای سعادت آنلاین به نقل از پایگاه خبری تحلیلی خرم آباد فردا ،یحیی ابراهیمی گفت :عقب ماندگی تاریخی و عدم توسعه پایدار مردم دلفان و لرستان به دلیل سوء مدیریت های دولت های گذشته ، عدم پیگیری و مطالبه گری جدی نمایندگان در ادوار گذشته عنوان و این به مقطع خاصی خلاصه نمی شود و امیدواریم بتوانیم با تلاش های شبانه روزی این محرومیت ها را به حداقل برسانیم .

وی افزود : مجلس یازدهم یک مجلس انقلابی و عزم خود را برای مبارزه با فساد و رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم جزم کرده تا با توزیع عادلانه ثروت در کشور ،مشکلات عدیده این روزهای ایران اسلامی با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا را به حداقل برسانیم .

ابراهیمی بیان کرد:دغدغه اصلی بنده مبارزه با فساد در سیتم دولتی و رفع محرومیت زدایی از شهرستانهای سلسله و دلفان بوده و شایسته گزینی و ارزیابی شاخص ها و پارامتر های مدیریتی برای حضور مدیران شایسته قطعا در نظر گرفته می شود و با مدیران آمار ساز و مدیرانی که روحیه خدمتگزاری و توان خدمت به مردم را ندارند به شدت برخورد خواهیم کرد .

نماینده مردم سلسله و دلفان با اشاره به پیگیری ها و برنامه ریزی خود در این مدت اندک حضور در بهارستان رفع محرومیت ها و مشکلات حاد شهرستان دلفان در حوزه های مختلف را به نوان هدف اصلی خود عنوان کرد.

وی افزود :با پیگیر هادر حوزه راه ۳۶۰کیلومتر تسریع راه در دلفان صورت گرفته و با اشاره به مشکلات حوزه مخابرات با پیگیری و مساعدت مدیر کل مخابرات ۱۱دستگاه بی تی اربرای پوشش تلفن همراه در شهرستان دلفان نصب شده ودر حوزه آب مشکلات دو سد تاج امیر و ده پهلوان با پیگیری های صورت گرفته ۵میلیارد از محل اعتبارات ملی و ۱۳تا ۱۸میلیارد از محل اعتبارات استانی تامین اعتبار شده تا مشکلات مالی این سدها رفع شود .

نماینده مردم سلسله و دلفان تصریح کرد :با راه اندازی سد ده پهلوان ۱۵۰۰هکتار ازاراضی دیم دشت خاوه مورد آبیاری قرا می گیرد و بخشی از آب شرب مردم دلفان هم تامین خواهد شد .

ابراهیمی گفت : خوشبختانه مشکلات ایستگاه پمپاز اسماعیل آباد با همکاری شهرداری دلفان رفع شده در حوزه بهداشت و درمان با توجه به مشکلات حاد و عدم امکانات مناسب بهداشتی و پزشکی در بیمارستان ،با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی در حال پیگیری برای تهیه سی تی اسکن و ام آر ای برای اولین بار در دلفان و ارسال داروهای مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا هستیم .

وی افزود :با پیگیر ی های صورت گرفته برای رفع مشکلات روشنایی در دلفان و کاکاوند ۵۰۰تیر برق روشنایی با مساعدت مدیر کل توزیع برق استان و شهرستان نصب شده تا در این حوزه هم مشکلات را به حداقل برسانیم .

وی افزود :با توجه به اینکه شهرستان دلفان با ضریب محرومیت ۹درصدی از نظر شاخص های محرومیت ،فقر و فلاکت محرومترین شهرستان استان لرستان بوده با فتاح رئیس بنیاد مستضعفان رایزنی و جلسات بسیار مثبتی داشته تا با حضور بخش خصوصی در این شهرستان و کار جهادی این محرومیت ها در دلفان را به حداقل رسانده تا این شهرستان را به عنوان پایلود محرومیت در استان معرفی کرده تا با حضور بخش خصوصی قوی و سرمایه گذاری در کلیه حوزه ها محرومیت ر ا ریشه کن کنیم .

ابراهیمی با اشاره به نقش حمایتی کمیته امداد امام برای رفع محرومیت زدایی در مناطق محروم با دکتر بختیاری رئیس سازمان کمیته امداد جلسات بسیار مثبت و قابل توجه ی برگزار شده و این نهاد حمایتی برای رفع محرومیت و اشتغالزایی در این شهرستان محروم قول های مساعدی داده است .

وی با اشاره به محرومیت های تاریخی در استان لرستان و شهرستن دلفان تصریح کرد : متاسفانه براساس شاخص ها وآمار ها لرستان کیلومترها از شاخص های توسعه عقب بوده و مرکز استان خرم آباد به عنوان تنها مرکز استانی که از مرکز ریلی و سیتم حمل نقل ریلی محروم بوده و سالهاست با سوء تدبیر هاکریدور حمل و نقل ریلی از جنوب به شمال غرب قطع شده واز ریل توسعه عقب ماندهاست .

وی با انتقاد از نبود زیر ساخت های بهداشتی و درمانی مناسب در استان لرستان افزود :متاسفانه در لرستان یک دستگاه انژو گرافی و یک بیمارستان سوختگی وجود ندارد و مردم لرستان با توجه به برخی مشکلات و معضلات اجتماعی و آمارها و شاخص های بالا در بحث سوختگی باید در استان های همجوار یا متمول برای درمان حضور داشته باشند که این خود از آفت های توسعه و مشکلات تاریخی در زیر ساخت های بهداشتی و درمانی است و امیدواریم بتوانیم با رایزنی با مسئولان این مشکلات تاریخی را به حداقل برسانیم .

ابراهیمی عنوان کرد: توزیع بودجه در مجلس با توجه به لابی گری صورت گرفته و علیرغم همه پتانسیل ها و ظرفیت ها بر اساس شاخص ها لرستان ، سلسله و دلفان سالهاست از عقب مادگی تاریخی رنج برده و این حاصل عدم کار آیی مدیران دولتی و وکلای مردم بوده که برای جبران آن مجمع نمایندگان استان با همدلی و وفاق در صدد رفع آن خواهیم بود و برای رسیدن به محور توسعه مردم هم باید وکلای خود را همراهی کنند .

وی در پایان با اشاره اینکه هدف اصلی خود را سود و رسیدن به شرایط مطلوب مردم از جایگاه ظرفیت علمی خودعنوان کرد وبرای ورود و تلاش برای محرومین زدایی با جلسات مختلف با وزرا و مدیران برای رفع موانع توسعه در کلیه حوز ه ها کشاورزی ،را هها ،رفع مشکلات جوانان تحصیل کرده ،ارتقا سیتم بهداشتی و درمانی در سلسله و دلفان، حضور بخش خصوصی قوی ،توسعه زیر ساخت های ورزشی و…..عنوان کرد .

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد