امروز

سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۲:۱۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

‍ به گزارش پایگاه خبری همای سعادت آنلاین به نقل از ایسنا ،فریدون خودنیا اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که در شرکت توزیع برق استان انجام شده هوشمندسازی و استفاده از تکنولوژی‌های نو در استان است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد کارهایی که در شرکت توزیع برق انجام می‌شود از طریق فیبر نوری و بسترهای الکترونیکی است، بیان کرد: کنتورهای برق را با مصرف بالا به سمت اتوماسیونی بردیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: تقریبا همه ادارات، کارخانجات و چاه‌های کشاورزی بجز مصارف تجاری و خانگی هر آنچه با مصرف بالا هستند کنتور هوشمند فهام گذاشتیم و از طریق بستر اینترنت قرائت آنها انجام و قبوض الکترونیکی صادر می‌شود و حتی کنترل و تست آنها الکترونیکی است و به محل برای بازدید مراجعه نمی‌کنیم و از طریق اتاق‎های پایش انجام می‌شود.

خودنیا عنوان کرد: با انجام فعالیت‌های الکترونیکی در هزینه سوخت و نیروی انسانی صرفه‌جویی شده و مدیریت سبزی انجام گرفته است وهزینه‌ای که برای این کار صرف شده ۵۰ میلیارد تومان بوده است.

این مسئول در ادامه با اشاره به  اختصاص اعتبار برای برق‌رسانی به ۱۹ روستای بالای پنج خانوار لرستان گفت: ۶.۲ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: این روستاها عمدتا در مناطق صعب العبور و پراکنده قرار دارند و برنامه‌ریزی شده روستاهای مذکور تا پایان امسال از نعمت برق بهره‌مند شوند.

خودنیا بیان کرد: با این اوصاف ضریب نفوذ برق‌رسانی در استان به ۹۹ درصد می‌رسد که البته با  برق‌دار شدند روستاهای بالای پنج خانوار فاقد برق به زیر ۲۰ روستا در لرستان می‌رسند.
انتهای پیام /

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد