امروز

سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۸:۴۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت، دکتر امین بهاروند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در مراحل اولیه‌ای که در کشور مورد ابتلا به کرونا ویروس نداشتیم دستورالعمل‌های سازمانی به ما ابلاغ شد که چنانچه در مواردی مردم مبتلا شدند آمادگی کامل داشته باشید.

 

وی ادامه داد: کمیته‌های مربوط را در اواخر بهمن‌ماه تشکیل دادیم و تجهیزات حفاظتی از جمله تب سنجی دیجیتال، ماسک و …را در حد بودجه‌ای که داشتیم برای مراکز درمانی تأمین کردیم.

 

بهاروند با بیان اینکه بیمارستان شهدای عشایر به‌عنوان مرکز اصلی کرونا در نظر گرفته شد، گفت: با توجه به اینکه بیمارستان عشایر مرکز تروما و تصادفات استان بود تصمیم براین شد بیمارستان‌های شهید رحیمی و تأمین اجتماعی استان به بیماران تصادفی، حوادثی و ترومایی ارائه خدمات دهد.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان اظهار کرد: از اول بحران کرونا تاکنون نزدیک به ۷۰ بیمار مثبت کرونایی در بیمارستان داشتیم که اقدامات اولیه را انجام و برای بستری و ادامه درمان به بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد معرفی شدند.

 

بهاروند افزود: در بیمارستان کوثر بروجرد نیز ۲۰ تا ۲۵ نفر کرونایی و در بیمارستان دورود تعداد کمتر بود.

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰۰۰ بیماران تصادفی و ترومایی در مراکز ما پذیرش شدند که چهار برابر سال قبل بوده است.

 

بهاروند بیان کرد: وسایل حفاظتی برای پرسنل و دارو برای پرسنل پشتیبانی و درمانی تهیه شد و کمبودی در این راستا وجود ندارد. همچنان کارها در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه یک سری بیماران مزمن داریم که هرماه باید برای دریافت دارو مراجعه کنند، افزود: به‌منظور جلوگیری از تجمعات بی‌مورد داروی این بیماران به اندازه دو تا سه ماه به‌آنها داده شد.

 

بهاروند گفت: بیماران خاصی که لازم بود هرماه برای تائید دارو مراجعه کنند در این بحران براساس پرونده‌هایی که داشتند دارو به آن‌ها داده شد. هر نوع اقدامی که نیاز بود از تجمع مردم جلوگیری شود انجام دادیم.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان گفت: اگر کسی دفترچه‌اش تا زمان شروع کرونا اعتبار داشت نیازی به تمدید نبود و تا پایان اردیبهشت‌ماه به او خدمات ارائه می‌دهیم.

 

بهاروند افزود: دندانپزشکان مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان نیز حضور دارند و تنها خدمات اورژانسی را انجام می‌دهند.

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد