امروز

پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۵۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری همای سعادت آنلاین ،عبدالمجید کشوری در دیدار نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی ، سیاست حبس زدایی قوه قضائیه را یکی از مهمترین برنامه های در دست اقدام این مجموعه برشمرد .

عضو شورای قضایی استان ؛ نقش مجلس شورای اسلامی در حمایت از برنامه های دستگاه قضا را غیرقابل انکار توصیف کرد و حضور نمایندگان مردم در زندانها را مقدمه شناخت بیشتر ایشان از این مجموعه ها و در نتیجه تلاش برای حل مسائل و مشکلات زندانیان و خانواده های آنان ارزیابی کرد .

وی همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زندانهای استان ،افزود : علی رغم همه سختیها و مصائبی که با آن مواجه هستیم ولی با حضور جهادی همکاران در زندانها ، تاکنون برنامه ها و سیاستهای کلان سازمان با جدیت و بشکلی قابل قبول اجرای شده است .

سیاست حبس زدایی یک برنامه ی مهم با آثار اجتماعی مثبت است

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر لزوم اجرای برنامه حبس زدایی ؛ تصریح کرد : از طرق مختلف تلاش خواهیم کرد این سیاست به شکلی مطلوب اجرایی شود چرا که ضریب امنیت جامعه را ارتقاء خواهد بخشید .

حجت الاسلام مبلغی ،گفت : زندانبانی کاری بسیار سخت و دشوار بوده و از آنجا که در مسیر اصلاح و تربیت مجرمین حرکت می کند لذا در عمل شباهت فراوانی به عمل هدایتگرانه پیامبران و امامان داشته و از این حیث قابل ستودن است .

وی،افزود : از آنجا که زندانبانی مواجهه با انسانهایی است که دچار گرفتاری شده اند لذا ضروری است بعد تربیتی در زندانها از طریق بکارگیری ظرفیتهای مختلف تقویت شود .

حجت الاسلام مبلغی،عنوان کرد :توسعه آموزش را امری ضروری عنوان کرد و تصریح کرد : آموزش نقشی حیاتی در اصلاح و تربیت زندانیان دارد و از این حیث نیز ، نیازمند حضور جدی همه دستگاههای ذیربط هستیم .

وی ابراز امیدواری کرد: برنامه های فرهنگی زندانها در نهایت به تغییر رفتار زندانیان و بازگشت شرافتمندانه آنها به جامعه منتهی گردد .

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی همچنین با اعلام ضرورت احداث بازداشتگاه این شهرستان بیان داشت : با توجه به بعد فاصله از مرکز استان و وجود مشکلات فراوان خانواده زندانیان به منظور پیگیری امور قضایی مددجویان خود و لزوم حفظ کرامت ایشان و کاهش آسیبهای اجتماعی متعدد ، خواستار تسریع در بهره برداری از این پروژه شد .
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد