امروز

پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۳:۰۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت ،هادی ملکشاهی ،گفت :اظهارنامه ای که توسط مودیان صادقانه تنظیم و در موعد مقرر تسلیم گردد و مندرجات آن با سامانه های اطلاعاتی سازمان همخوانی داشته باشد بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت .

وی با اعلام حذف شیوه رسیدگی از طریق علی الراس ،افزود:در سال جاری با حذف این شیوه ، اظهارنامه مالیاتی مودیانی که مبتنی بر واقعیت بوده و در موعد مقرر، ارائه شده بدون رسیدگی مبنای تشخیص مالیات بر عملکرد سال ۱۳۹۸ قرار خواهد گرفت.

ملکشاهی در ادامه با تاکید بر اجرای مفاد ماده ۹۷ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ اظهار داشت: پذیرش اظهارنامه مودیان مشروط به ارائه در مهلت مقرر است (برای مودیان حقیقی یک شهریور ماه و برای مودیان حقوقی ۳۱ شهریورماه).

ملکشاهی در ادامه گفت: اظهارنامه ارائه شده از جانب مودیان با بانک اطلاعاتی مالیاتی که در اجرای مقررات مواد ۱۶۹ و ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم ایجاد شده و همچنین شاخص‌های ریسک منطبق خواهند شد.

وی تصریح کرد در صورتی که مودیان مالیاتی در مهلت مقرر از ارائه اظهارنامه خودداری کنند، این اداره کل نسبت به ارائه اظهارنامه برآوردی بر اساس میزان فعالیت و اطلاعات اقتصادی به دست آمده اقدام خواهد کرد.

مدیر کل امور امور مالیاتی با دعوت از عموم مودیان با توجه به فرصت اندک باقی مانده، از آنها خواست تا اظهارنامه مالیاتی خود بابت عملکرد ۱۳۹۸ را بر اساس رویکرد جدید و مبتنی بر واقعیت‌های مترتب بر فعالیت‌های اقتصادی مبتنی بر اسناد و مدارک مثبته و با رعایت مقررات قانونی تنظیم نمایند.

ملکشاهی در ادامه؛ مزایای اجرای دقیق ماده ۹۷ قانون مالیات‌های مستقیم را افزایش کیفیت حسابرسی مالیاتی و کاهش فرایند زمان قطعیت پرونده‌های مالیاتی برشمرد و گفت : مالیات ستانی بر اساس داده‌های واقعی به دست آمده از بانکهای اطلاعاتی را سوق دادن نظام مالیاتی به سمت عدالت مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی دانست.

وی در خاتمه با اشاره به تعطیلی رسمی روز جمعه مصادف با ۳۱ مردادماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی را شنبه یکم شهریور ماه دانست و تاکید کرد مودیان محترم ضروری است اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۸ و یا فرم موضوع ماده صد (مالیات مقطوع)را با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مالیاتی به نشانی tax.gov.ir به صورت الکترونیکی ارائه نموده و با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مبارزه با ویروس کرونا از هرگونه مراجعه غیر ضروری به ادارات مالیاتی استان اجتناب ورزند.

. مدیر کل امور مالیاتی از حضور کارکنان این اداره در روز جمعه ۳۱ مرداد تا ساعت ۱۴ و شنبه یک شهریور ماه تا ساعت ۲۰ عصر سخن گفت.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد