امروز

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۷:۰۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان، صارم رضایی ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: خانه‌های هلال با هدف توانمندسازی جامعه ،گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث روستایی راه اندازی می‌شود.

وی افزود:در طرح خانه‌های هلال به دنبال افزایش آگاهی عمومی مردم در  نحوه برخورد با حوادث و آموزش‌های امدادی هستیم که در نهایت نسبت به مسئولیت خود در کاهش حوادث طبیعی و جاده‌ای نقش این نهاد را ایفا کرده باشیم.

رضایی از مزیت‌های ایجاد خانه‌های هلال علاوه بر جمع آوری کمک‌های داوطلبانه و مردمی که توسط خانه‌های داوطلب انجام می‌شود را فعالیت‌های آموزشی، آماده سازی و هدایت فعالیت‌های جوانان داوطلب و حتی امدادگر ذکر کرد و گفت: این کانون‌ها به ویژه در مناطق شهری و روستایی در هنگام رخداد بلایا و حوادث می‌تواند نقش تاثیرگذاری در ارزیابی منطقه توسط نیروهای محلی و تسهیل امدادرسانی به آسیب دیدگان داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با بیان اینکه توسعه خانه‌های هلال و ارتقای آموزش‌های همگانی امداد یکی از اولویت های اصلی‌ جمعیت هلال ‌احمر در کشور است افزود: انتظار داریم با راه اندازی و توسعه خانه های هلال در روستاهای شهرستان ها افزایش تاب آوری عمومی جوامع محلی و گسترش مسوولیت پذیری اجتماعی محقق شود.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان نهادی مردمی می‌تواند نقش مؤثری در آگاهی و اشاعه فرهنگ خود امدادی و نوع دوستی در جامعه ایفا کند، خاطرنشان کرد: این نهاد امروز در کشور به عنوان یک سازمان پیشتاز در مباحث امداد و نجات مطرح است.

لازم به ذکر است، اهالی محترم روستای سوری لکی از مدیر عامل محترم و هیئت همراه تقدیر و تشکر نمودند.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد