امروز

دوشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۰:۲۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت از خرم آباد، فاطمه مقصودی، منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، با احمدحسین فتایی، مدیرکل، دیدار و گفتگو کرد.

 

فتایی در این دیدار که معاونین و مسئولین ستادی اداره‌کل نیز در آن حضور داشتن گفت: اینکه اولی بانوی راه یافته از لرستان به مجلس شورای اسلامی، از بروجرد انتخاب شده است، نشانی دیگر از توانمندی بانوان لرستانی و بروجردی است که این موفقیت را به شما تبریک می گویم.

 

وی افزود: به جرات باید سال ۱۳۹۸ را در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و هنری سال بروجرد نامید زیرا اتفاقات و رویدادهای مهمی در این شهرستان به وقوع پیوست که در نوع خود نادر بود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، تصریح کرد: اعطای میزبانی جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان به شهری غیر از مراکز استان و برگزاری موفق این جشنواره در سال ۱۳۹۸ ظرفیت‌های بروجرد را بار دیگر به منصه ظهور رساند.

فتایی ادامه داد: صدور مجوز دومین هنرستان هنرهای زیبای استان به نام بروجرد، برگزاری موفق جشنواره اقوام در اشترینان، برگزاری کنسرت‌های متعدد موسیقی و حضور موفق هنرمندان مطرح این شهرستان در جشنواره‌های بزرگ کشوری از جمله جشنواره تئاتر فجر، از دیگر اتفاقات مهم فرهنگی و هنری برای بروجرد در سال گذشته بوده  است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سپس با اشاره به روند مثبت پیشرفت پروژه‌های فرهنگی و هنری در این شهرستان، گفت: ساختمان کتابخانه درجه یک بروجرد در دهه فجر سال ۹۸ به طور کامل پایان یافت و آماده افتتاح شد و کتابخانه شهید باهنر نیز امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: ارتقاء چاپخانه‌های یاقوت سبز و کتیبه بروجرد، رویداد مهم دیگری بود که در سال ۱۳۹۸ به وقوع پیوست و به واسطه آن ظرفیت این شهرستان در زمینه صنعت چاپ از چند استان کشور نیز عبور کرد.

فتایی در ادامه به صدور مجوز ۲۲ آموزشگاه آزاد هنری و موسیقی در سال گذشته در بروجرد اشاره کرد و گفت: در همین راستا ۲۰۰ نفر در این شهرستان مشغول به کار شدند و همچنین ۳۰۰ نفر از هنرمندان و اصحاب فرهنگ بروجرد در سال گذشته مشمول تسهیلات بیمه هنرمندان و ۳۰ نفر موفق به دریافت مستمری شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در پایان خاطر نشان ساخت: انتظار می رود با استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار لرستان علاوه بر افزایش اعتبارات فرهنگی، هنری و عمرانی، شاهد ارتقاء رتبه این اداره کل به سطح دو باشیم که به واسطه آن علاوه بر تقویت چارت اداری شاهد افزایش سطح اعتبارات اختصاص یافته به استان خواهیم بود.

منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، فرهنگ را زیرساخت ارزش های هر کشور و قومی دانست و گفت: در نظام جمهوری اسلامی که با خون شهدای بسیاری قوام یافته است، نقش مدیران و مجریان فرهنگی بسیار مهم و تاثیرگذار است.

فاطمه مقصودی افزود: آمار رشد جمعیت جوان در کشور ما روند صعودی دارد و با توجه به گرایش جوانان به رشته های مختلف هنری، مدیریت و تربیت این نسل باید علاوه بر شاخصه های تخصصی، شامل شاخصه دینی و اسلامی نیز باشد.

وی تاکید کرد: مدیران فرهنگی و هنری نباید خود را در چارچوبهای خاصی محصور کنند و باید بدانند که مدیریت فرهنگی باید بر سایر حوزه های مدیریتی ارجحیت و ارجعیت باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: تمام تصمیمات مهم استانی باید با برنامه های شما همخوانی داشته باشد و انتظار می رود فرهنگ و هنر در لرستان، در راس برنامه های دولت قرار گیرد.

مقصودی اظهار داشت: فرهنگ غنی بروجرد با قدمتی چند ده هزار ساله، نیازمند پاسداری است و انتظار می رود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این شهرستان برنامه ی ویژه ای را دنبال کند تا ظرفیت های خاص بروجرد در این حوزه از جمله ظرفیت ادبی این دیار که بزرگانی مانند زرین کوب و اوستا را به کشور معرفی نموده، بیش از پیش تقویت شود.

منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تلاش برای ارتقاء فعالیت های فرهنگی و هنری استان، در پایان خاطر نشان ساخت: ساختمان اداری و مجتمع فرهنگی هنری بروجرد مطلوب است اما باید از ظرفیت این فضا برای تقویت فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی بیش از گذشته بهره برد.

 

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد