امروز

سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۱:۳۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت آنلاین ،استاندار لرستان در این جلسه اظهار داشت: به دنبال سیل فروردین ماه ۹۸ ،حدود ۱۳۰۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان در حال اجرا است که در این جلسه، روند پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر موسی خادمی تصریح کرد: خوشبختانه پروژه های مذکور از پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی برخوردارند گرچه در مواردی هم به دلایلی مثل صعب‌العبور بودن منطقه یا ضعیف بودن پیمانکار یا عدم استقبال پیمانکاران به دلیل تامین منابع اعتبار از محل اوراق و اسناد با زمان بازپرداخت چند ساله و دلایل این چنینی دچار مشکل هستند که تصمیماتی در خصوص تسریع در روند اجرای آنها نیز اتخاذ شد.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که ۱۳۰۰ پروژه مورد نظر تا پایان سال تکمیل شوند، افزود: برخی دیگر از پروژه ها به دلیل کامل نبودن اعتبار به صورت نیمه تمام باقی مانده که پیگیر اعتبار برای تکمیل آنها هستیم.

خادمی یکی دیگر از موارد مهم مطرح شده در جلسه امروز را لایروبی رودخانه های استان عنوان کرد و گفت: این موضوع از چند نظر مهم است هم برای تاسیساتی که اطراف رودخانه ها قرار دارند مثل جاده ها ،تاسیسات آب ، برق و گاز و همچنین روستاهای مجاور رودخانه ها و همچنین از نظر مهندسی خود رودخانه ها و مسیر جریان آب آنها که لایروبی در این زمینه بسیار مهم است و امروز مصوب شد امور آب استان و اداره کل راهداری با همکاری نقاطی که مشکل دارند را شناسایی و نسبت به مهندسی رودخانه و هدایت مسیر آن اقدام کنند.

استاندار لرستان در خصوص آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان گفت: استان لرستان در بین استان‌های کشور با توجه به اینکه بیشترین جنگل های زاگرس را دارد ،خوشبختانه به دلیل اقداماتی که در این زمینه انجام شده، میزان آتش‌سوزی‌ها نسبتا پایین است و لازم است در این زمینه هشیار بوده و مراقبتها را بیشتر کنیم و مردم نیز باید همکاری لازم را داشته باشند. دکتر خادمی در این زمینه گفت تاکنون در سطح استان ۵۸۰ هکتار آتش سوزی داشته‌ایم که عمدتاً آتش سوزی ها در مراتع انجام شده و جنگل تقریباً سالم مانده است.

استاندار لرستان در پایان خبر از برگزاری مانور آمادگی در مقابل زلزله ۷-۶ ریشتری در شهر خرم‌آباد داد که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد.

در این جلسه همچنین برخی از موارد خاص پروژه های عمرانی و افرادی که خسارت دیده اند مطرح شد و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردید.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد