امروز

یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۷:۲۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت به نقل از وبدا لرستان، دکتر مریم کوشکی در جمع خبرنگاران گفت: این طرح با مشارکت سازمان بسیج سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و سایر ادارات انجام و ۱۰۱۹ تیم مراقبتی سلامت در آن مشارکت دارند.

وی افزود : بر پایه ی این برنامه ی کشوری استان لرستان به ۷۷۱ محله تقسیم شده است و این تقسیم بندی براساس تعداد پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت است.

دکتر کوشکی عنوان کرد: به ازای هر پایگاه سلامت سه تیم مراقبتی، یک تیم حمایتی و یک تیم نظارتی خواهیم داشت.

معاون بهداشت دانشگاه گفت: تیم های مراقبتی متشکل از مراقبین سلامت و نیروهای داوطلب بسیج بوده و شامل ۲۰۳۸ نفر می باشند.

وی همچنین در خصوص تیم های حمایتی و نظارتی اظهار کرد: وظیفه ی ساماندهی تیم های حمایتی را سازمان بسیج سپاه بر عهده داشته و در قالب ۷۷۱ تیم نظارتی حدود ۸۳۶ نفر مشارکت دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: این طرح به منظور بیماریابی و پیشگیری از شیوع آن به طور وسیع در جامعه برنامه ریزی شده است.

دکتر کوشکی افزود: در این برنامه تست های تشخیص سریع در درب منازل و مراقبت های پزشکی در منازل نیز انجام می شود.

وی گفت: بیماران تازه از بستری مرخص شده، گروه های پرخطر و موارد مشابه با شناسایی و اعلام تیم های مراقبتی توسط تیم های مراقبت در منزل متشکل از یک پزشک و یک پرستار در منزل مراقبت می شوند.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: این پزشک و پرستاران به ازای هر مرکز جامع سلامت هر کدام یک نفر و مستقر در این مراکز هستند.

دکتر کوشکی تصریح کرد: ستاد استانی این برنامه متشکل از دستگاه های مختلف اجرایی استان با ریاست استاندار و معاونت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان می باشد.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد