امروز

جمعه, ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۷:۲۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت آنلاین ،عبدالمجید کشوری در دیدار با اعضای انجمن معتادان گمنام استان ضمن تأکید بر توجه به رویکردهای اخلاق محور در بازپروری معتادان ، نقش جمعیت NA را در جامعه پذیری افراد ؛ بسیار مؤثر ارزیابی کرد.

وی افزود:نقش تشویق و ترغیب خانواده و دوستان ،در ارتقاء عزت نفس فرد معتاد مؤثر بوده و به بهبودی او خواهد انجامید .

کشوری عنوان کرد : اقدامات انجمن معتادان گمنام تا آنجا که در ذیل قوانین و مقررات باشد مورد حمایت ما خواهد بود چرا که معتقدیم در اینصورت است که عملکرد و بازده مثبتی پدید خواهد آمد.

این مقام مسئول همچنین بر لزوم توجه به مقوله روحی و روانی معتادان تأکید کرد و ادامه داد: تأمین نیاز‌های روانی و عاطفی اعضاء در جلسات انجمن موجب ارتقاء انگیزه و نهایتا بهبودی فرد شده و حتی این بهبودی را نیز ارتقاء خواهد داد.

کشوری بیان داشت: به اشتراک گذاری تجربیات اعضاء از یکسو و کسب احترام و مورد پذیرش قرار گرفتن عضو انجمنNA موجب افزایش حضورمنظم فرد در جلسات و در نتیجه شکست اعتیاد خواهد شد.

وی تأکید کرد:انتظار می رود انجمن معتادان گمنام ضمن تهیه ی یک بانک اطلاعاتی دقیق از اعضاء و میزان و چگونگی عملکرد آنان به صورت شفاف و در بازه های زمانی معین؛ گزارشی جامع از اقدامات خود ارائه دهد.

عضو شورای قضایی استان بیان داشت: ضرورت دارد باهدف بهبود عملکرد و کسب نتایج مطلوب تر، انجمن نسبت به آموزش اعضایی که به منظور تشکیل جلسات در زندان ها به این مراکز وارد می شوند اقدامات لازم را انجام داده و گزارشی از این فعالیت ها نیز ارائه دهد.

وی ابراز امیدواری کرد:همکاری دو مجموعه در نهایت به بازیابی شخصیتی و جامعه پذیری بیشتر افراد معتاد بیانجامد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد