امروز

یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۲:۵۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت، مرضیه قنبریان گفت: با توجه به اجباری بودن استاندارد مخازن CNG نصب شده در خودروهای دوگانه سوز، در سال گذشته ۹۳۷۵ مخزن خودرو، مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت که از این تعداد، ۷۰ عدد مخزن مردود و معدوم شد.

 

وی افزود: بازرسی چشمی از مخازن مذکور هر سه سال یک بار و آزمون هیدرو استاتیک به صورت پنج سال یک بار انجام می شود.

 

مدیرکل استاندارد استان اظهار کرد: از آنجایی که مخازن CNG خودرویی، تحت فشار حدود ۳۰۰ بار هستند، آسیب ناچیز می تواند باعث ایجاد خطر انفجار شود، از این رو انجام آزمون هیدرواستاتیک مخازن  CNG و بازدید دوره ای آنها، از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

وی گفت: در حال حاضر هفت آزمایشگاه همکار و مورد تایید استاندارد در زمینه آزمون هیدرو استاتیک مخازن CNG خودرو در استان فعالیت دارند که بر اساس استاندارد ملی مربوطه، و با همکاری بازرسان استاندارد، مخازن ذخیره CNG منصوبه بر روی خودروهای دوگانه سوز را مورد بازرسی و آزمون ادواری قرار می دهند.

 

قنبریان بیان داشت: آزمایشگاه های همکار توسط کارشناسان اداره کل استاندارد مورد بازرسی و ارزیابی مراقبتی قرار می‌گیرند و در صورت تامین شرایط کیفی، در مقاطع زمانی دو ساله تمدید اعتبار می‌شوند.

 

وی در پایان افزود: مردم در صورت داشتن هر گونه شکایت یا مشاهده تخلف از آزمایشگاه‌ های آزمون هیدرو استاتیک مخازن CNG خورو، می‌توانند موارد خود را به اداره کل استاندارد استان اعلام نمایند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد