فرش دستباف خرید فرش دستبافت با تضمین قیمت و اصالت شهر فرش

برای نمونه یک تصویر گرافیکی با تعداد پیکسل بالاتر را با تصویر دیگری با تعداد پیکسل‌های پایین‌تر مقایسه کنید. وضوح کدام یک بیشتر است؟ هر چه تعداد پیکسل در هر واحد شمارش (اینچ یا سانتی‌متر) بیشتر باشد وضوح تصویر بالاتر است. اما آیا فرش دستباف واقعاً گران است؟ با این پرسش ارزش یک اثر هنری به ابزاری صرفاً کاربردی فروکاسته می‌شود. فرش‌های دستباف خوب، به‌خصوص فرش‌های عتیقه، بسیار فراتر از ابزاری برای چیدمان خانه هستند. آنها ترکیبی از ماه‌ها و شاید سال‌ها کار سخت، هنر و ظرافت استادانه‌اند که هزاران سال سنت و فرهنگ را پشت سر دارند.

کرمان ترنجدار

پس از آن، لازم است که متقاضی دریافت شناسنامه، اطلاعات مربوط به فرش، از قبیل جنس، محل بافت، نوع طرح، تعداد رنگ و … را ثبت نموده تا اطلاعات فرش و درخواست کارشناسی، در کارتابل کارشناس مربوطه افزوده شود. در مرحله بعدی، کارشناس به صورت حضوری فرش را بررسی نموده و نتیجه را در فرم مربوطه وارد می نماید.

  • یکی از نکات بسیار حائز اهمیت که برای مشتریان در هنگام خرید فرش دستباف ایرانی به وجود می‌آید ، قیمت ارائه این محصول است.
  • در خرید فرش دستباف دقت کنید که رنگ سطح فرش دستباف با قسمت انتهایی پرز اختلاف نداشته باشد، زیرا اختلاف داشتن رنگ ها نشانه این است که با رنگ های جوهری فرش را رنگ کرده اند و ممکن است این فرش با شسته شدن رنگ بدهد.
  • برخی افراد معتقد هستند که فرش های دستبافت برای کاهش کمر درد و زانو درد مفید هستند و به همین دلیل از این نوع فرش استفاده بیشتری می کنند.
  • راستی یادت نره نظرات بقیه کاربرها رو هم بخونی؛ حتما توی خرید فرش دستباف خوب بهت کمک می‌کنه.

تنوع در روش تولید، اندازه، جنس، رنگ و تفاوت‌های ظاهری و ساختاری همگی باعث شده است که فرش دست‌باف ایران دارای انواع مختلفی باشد که هر یک نام مشخصی دارد. از دیگر ویژگی های ظاهری و طراحی استفاده شده در فرش دستباف چند رج خوبه اصفهان میتوان به گردش ساقه های ختایی به عنوان زیرنقش با ساقه های اسلیمی همراه با گل های زیبای شاه عباسی اشاره داشت. فرش تبریز در طرح‌ های گوناگون بافته می‌ شود و تنوع نقشه‌های فرش تبریز بسیار بالا می باشد. بسیاری از  فرش‌ های تبریز در نهایت ظرافت و دقت بافته شده و بسیار نازک رویه‌گیری می‌شوند. فرش تبریز غالباً با پشم یا ابریشم بافته می‌ شود و چله‌ کشی آن معمولاً با پنبه یا ابریشم و بسیار به ندرت با پشم انجام می‌ شود.

تابلو فرش دستباف کد 2 طرح گل آندریا

به لحاظ شکل و فرم به مدد خطوط انواع نقوش انسانی، گیاهی، جانوری، تلفیقی، اماکن ایجاد می‌شود و از لحاظ بافت که همان وزن و آهنگ کلی کار است در انواع تک موضوعی، خشتی، قاب قابی، محرمات، لچک ترنجی، بندی. خرید آنلاین فرش نو یا فرش دست دوم، به راحتی از طریق سایت اینترنتی دیوار امکان‌پذیر است. شما می‌توانید در سایت دیوار، انواع فرش‌ها را بر اساس طرح، شانه و رنگ مقایسه کرده و مناسب‌ترین آنها را انتخاب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید راهنمای خرید انواع فرش را در بلاگ دیوار مطالعه کنید. مگر می‌شود خانه ایرانی‌ها، به فرش‌های خوش‌رنگ و پرنقش، مزین نباشد؟ خانه‌های ایرانی با فرش‌های پر طرح و نقش، معنا پیدا می‌کنند. رنگ یک فرش و طرح آن، در زیبایی فضای خانه، هماهنگی با سایر وسایل و روح بخشیدن به آن تأثیر بسیار زیادی دارد.

از ویژگی های یک فرش دستباف این است که شما با دیدن طرح ها و رنگ های متنوع آن آرامش روحی و روانی می یابید واز آن لذت خوهید برد . برای خرید فرش دستباف فرشی را انتخاب کنید که با دیدن طرح و نقشه و رنگبندی آن لذت ببرید. یکی از مهم ترین ویژگی‌هایی که فرش‌های دستباف را از هم متمایز می‌کند، مواد به کار رفته در تهیه فرش است. در واقع هر چقدر نخ مورد استفاده برای بافت فرش مرغوب تر باشد، کیفیت فرش نیز بالاتر و در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر است.

دیدگاه برای “معرفی فرش دستباف و ویژگی‌های آن ”

یکی از مهمترین تجهیزات و کالاها که از گذشته تا کنون اهمیت ویژه‌ای در زندگی انسان داشته است ، فرش و محصولات نساجی می‌باشد ؛ زیرا استفاده از این وسایل در ایجاد حس آسایش و آرامش انسان کمک شایانی می‌کند. حال در این بین یکی از بی‌نظیرترین و پرطرفدارترین انواع فرش ، فرش‌های دستباف هستند که جزو محصولات کهن ایرانی نیز به شمار می‌روند. در اینجا سوالی که ممکن است برای خریداران پیش بیاید این است که فرش دستباف چیست؟ دقت داشته باشید که کلمه فرش یک عبارت عربی است که به معنی گسترده می‌باشد و به مواردی چون قالی و پلاس اطلاق می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت منظور از فرش دستباف ، زیراندازی می‌باشد که به وسیله دست از تار و پود بافته شده است که این امر طبیعتا موجب ایجاد طرح‌های بسیار زیبا بر روی آن می‌شود و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. همانطور که گفته شد می‌توان فرش‌ها را بر اساس فاکتورها و پارامترهای مختلفی تقسیم‌بندی کرد که مهم‌ترین آنها تعداد شانه، جنس الیاف، نوع چله‌کشی، نوع طرح و نقشه قالی دستباف، ابعاد و اندازه و … هستند. در حقیقت فرش‌های دستبافت همانند انواع فرش ماشینی می‌توانند ویژگی‌ها و مشخصات مختلفی داشته باشند و در بخش‌های مختلف ساختمان استفاده شوند.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما