امروز

جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۰۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، امروز دوشنبه پنجم آبان ماه، فتحی بیرانوند مدیرکل بیمه سلامت لرستان و کارکنان این اداره کل، با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان ، با حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ، دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی با اشاره به مقوله مهم عدالت ،اظهار کرد : عدالتی که در دین اسلام مورد تاکید است می تواند در بیمه سلامت رعایت شود چرا که فلسفه وجودی بیمه سلامت در راستای برقراری عدالت ، در کیفیت و کمیت پوشش بیمه ای است.

وی افزود: پرداخت حق بیمه سلامت افراد براساس ارزیابی وسع مالی در واقع به معنای برقراری عدالت در سلامت است چرا که بر اساس این ارزیابی در تعداد افراد تحت پوشش بیمه سلامت ، عدالت رعایت می شود که امیدواریم ارزیابی وسع ، در هدفمندی یارانه ها و سایر امور هم رعایت شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: خدمات نظام اسلامی در طول تاریخ شگفت انگیز بوده البته گاهی سوء تدبیرهایی ایجاد می شود که سبب می شود خدمات نظام از جمله بیمه سلامت کمرنگ شوند و افرادی که از پیشینه خدمات نظام اطلاعات کافی ندارند در قضاوت ها دچار اشکال شوند .

حجت الاسلام شاهرخی بر ضرورت توجه به بیماران خاص توسط بیمه سلامت تاکید کرد و اظهار داشت : با توجه به شرایط کرونایی، لازم است به بیماران خاص که در دهک های پایین جامعه هستند ، توجه ویژه شود.

وی ادامه داد : در مقاطعی از زمان کم کردن تعهد بیمه نسبت به اقلام دارویی کار پسندیده ای نبود بلکه باید در سطح کلان به گونه ای عمل شود که تعهدات بیمه ای در رابطه با اقلام دارویی مورد نیاز بیماران افزایش پیدا کند.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در بیمه سلامت جنبه های سلامت در کلیه امور اداری سازمان باید مورد توجه قراربگیرد، تصریح کرد: متاسفانه برخی از مردم استان از تبعیض هایی که در جذب نیرو و ارائه خدمات توسط ادارات صورت میگیرد، گلایه دارند ،اگر واقعا قرار است در ادارات نیرویی جذب شود باید این جذب نیرو اطلاع رسانی شود و کلیه واجدین شرایط ، بر اساس شایسته سالاری شرکت کنند .

حجت الاسلام شاهرخی خاطر نشان کرد : در جذب نیرو و ارتقاء مشاغل درون ادارات باید نسبت افراد با نظام جمهوری اسلامی و پایبندی آنها به التزام دینی در کردار و گفتار ، مورد نظر باشد نه نسبت داشتن با افراد خاص ، چرا که جذب نیرو بر اساس نسبت های فامیلی ، مردم را آزار می دهد .

وی اظهار داشت: امیدواریم سازمان بیمه سلامت با تقویت نسخه نویسی الکترونیک و هم افزایی با سایر دستگاه ها ، هزینه های درمانی و پزشکی را مدیریت ، بر ارائه خدمات به مردم بیفزایند ، همچنین رعایت اعتدال و شئونات اسلامی در مجموعه بیمه سلامت در امید مردم به زندگی بسیار مهم است .

نماینده ولی فقیه گفت : در کشور مشکل و گره ای نیست که باز نشود بلکه می توانیم با تدبیر، علم و درایت ،آموزش، پژوهش و کار مضاعف و متراکم، مشکلات را حل کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به اعمال محدودیت ها و تقلیل کارمندان به واسطه ویروس کرونا ، فعالیت ادارات با ۵۰ درصد نیرو نباید به گونه باشد که کار مراجعه کنندگان متوقف شود و یا خللی در خدمات ایجاد شود.

در پایان ، مدیر کل بیمه سلامت لرستان ، گزارشی از فعالیتها و عملکرد اداره کل بیمه سلامت ارائه کرد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد