امروز

جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۳۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت ،عبدالمجید کشوری پیش از ظهر یکشنبه پنجم مرداد ۹۹ در دیدار رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ،با رویکرد توانمندسازی اقتصادی زندانیان صورت پذیرفت اظهار داشت : از نگاه زندانبان ، بخش قابل ملاحظه ای از زندانیان ابتدا بذاته مجرم نیستند و عوامل مختلفی سبب شده که مرتکب جرم شوند .

وی افزود : اگر زندگی زندانیان را مورد بررسی قرار دهیم خواهیم دید که یک مجموعه از عوامل فردی و اجتماعی سبب شده که این افراد دست به اعمال مجرمانه بزنند .

کشوری بیان داشت : ما در سازمان زندان ها مکلف شده ایم که با فراهم آوردن شرایط تغییر ، نگرش و نوع جهانبینی زندانیان را تغییر داده و زمینه بازیابی شخصیتی آنها را فراهم سازیم .

این مقام مسئول با اشاره به انواع آموزش های ارائه شده در زندانها خاطرنشان کرد : آموزش هایی که در زندانها در حال ارائه هستند با دو هدف کلی صورت می گیرند اول اینکه فرآیند اصلاحی و تربیتی زندانیان به شکل مطلوب انجام پذیرد و دوم اینکه زندانی به یک میزان از توانمندی در یک یا چند حوزه دست یافته تا بتواند پس از آزادی از زندان ، اقتصاد خانواده خود را مورد حمایت قرار دهد .

کشوری گفت : اعتقاد راسخ داریم که در کنار حمایت های بخش های مختلف دولت ، بخش خصوصی نیز می تواند با بهره گیری از ظرفیت های در اختیار نقش بسیار اثربخشی در فرآیند توانمندسازی زندانیان ایفا کند .

وی ضمن استقبال از حضور سازمان صمت برای مشارکت در برنامه های اقتصادی زندانها ،ابراز امیدواری کرد حوزه اشتغال زندانیان بزودی شاهد تحول اساسی گردد .

زندانیان ظرفیت بزرگ تولید ثروت

محمدرضا صفی خانی نیز در این دیدار با تأکید بر لزوم توانمند سازی زندانیان با هدف ارتقاء سطح معیشت آنها ، از عزم جدی سازمان صمت برای حضور جدی در برنامه های اقتصادی زندانهای لرستان خبر دارد .

وی با اشاره به ظرفیت و توان بالای زندانیان در خلق ثروت ، تصریح کرد : در صورتیکه بتوانیم آموزش های کاربردی را به زندانیان ارائه دهیم به گونه ای که منجر به تولید شوند ، این رخداد موجب تولید ثروت در استان خواهد شد .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان همچنین خاطرنشان کرد : سازمان صمت آمادگی حضور در زندانها را در دو حوزه فرش و پوشاک را دارد و بدین منظور از همه ظرفیتهای خود برای بهبود وضعیت زندانها بکار خواهد گرفت .

مدیرعامل بنیاد تعاون و حرفه آموزی زندانیان استان نیز ضمن تشریح برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در زندانها ، اظهار داشت : تشکیلات بنیاد از ظرفیت بسیار عظیمی برخوردار است که در صورت بکارگیری آن می تواند ارتقاء وضعیت معیشتی زندانیان را بهمراه داشته باشد .

فرزادی تلاش برای بهبود وضعیت زندانیان ، ارائه آموزش های عمومی و تخصصی در زمینه های مختلف را از اهداف و برنامه های بنیاد برشمرد و تصریح کرد : در صورت توسعه این بخشها ، ما شاهد تغییر رویکرد زندانیان و بازاجتماعی شدن آنها خواهیم بود .

لازم به ذکر است ،چندتن از فعالان اقتصادی استان نیز در این دیدار رئیس سازمان صمت را همراهی کردند .
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد