امروز

دوشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۵۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت ،هادی ملکشاهی ،گفت :با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور حمایت مالیاتی از کسب و کار، مهلت تسلیم اظهارنامه برای صاحبان املاک و اشخاص حقوقی، پایان شهریور ماه تعیین شده است و این تاریخ قابل تمدید نخواهد بود.

وی در خصوص نحوه‌ی تسلیم اظهارنامه، افزود: تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات، صددرصد مکانیزه و الکترونیکی است و نیازی به مراجعه حضوری افراد و یا ارائه پرینت اظهارنامه به ادارات امور مالیاتی نیست.

ملکشاهی در ادامه از مؤدیان مالیاتی خواست برای حفظ سلامت خود و خانواده و همچنین جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، تا حد امکان از تلفن ارتباط مردمی ۱۵۲۶ و یا سامانه‌های الکترونیکی پیش‌بینی شده برای انجام امور مالیاتی استفاده کرده و از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

ملکشاهی در ادامه گفت: اگر مودیان اظهارنامه مالیاتی خود را با رعایت قوانین و مقررات تنظیم و در مهلت قانونی ارائه کنند در صورت انطباق اطلاعات اظهارنامه با پایگاه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی، اظهارنامه بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار می گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان اذعان داشت: مودیان مالیاتی با مراجعه به پایگاه سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس tax.gov.ir از طریق رایانه‌های شخصی خود، کافی‌نت‌ها و دفاتر پیشخوان دولت می توانند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: براساس ماده ۱۹۲ قانون مالیاتهای مستقیم چنانچه مودی در موعد مقرر اقدام به ارائه اظهارنامه نکند، مشمول جریمه غیر قابل بخشودگی معادل ۳۰ درصد مالیات متعلق خواهد شد.

ملکشاهی در پایان گفت: مودیان برای بهرمندی از خدمات الکترونیکی می‌توانند در سامانه فوق الذکر نسبت به فعال نمودن گزینه ابلاغ الکترونیکی اقدام نمایند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد