امروز

سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۱:۲۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

قلم از جمله مقدساتی است که خداوند تبارک وتعالی سوره ویژه ای برای معرفی آن به بشر (پیامبر عظیم والشانش) نازل نموده است.
پس ارزش قلم چند بعدیست و نباید آنرا تضعیف نمود و رنگ و روی زیبایش را با عدم نگارش حق و با عدم بیان عدالت و مطالبه گری های بحق مردم آنرا کمرنگ‌نمود.

قلم و روز قلم دو مقوله ی پرمحتوا هستند که خود آن و قلم بدستان از به نگارش و به نمایش در آوردن قدرت بی نظیر آن در مسایل چهارگانه جوامع مختلف بشری قاصرند.بی تردید قلم و قلم بدستان دنیا و مافیها را به اشکال گونا گون و با سیماهای مختلف به مردم جوامع بشری معرفی میکنند.

خوشا به حال قلم بدستان واقع نگر و واقع نویسی که تحت هرشرایطی اتفاقات و تحولات جامعه را به عرصه نگارش ونمایش و ترسیم در میاورند
چراکه: زیبایی رقص قلم و چرخش آن برگرفته از تراوشات ناب فکری قلم بدستان شجاع است لذا به تبع این جریان مهم نمیتوان هر قلم‌بدستی را نویسنده ای خوب تلقی نمود و تشخیص و تفکیک این دو نیازمند تعقل و تفکر و واقع نگریست.

قلم شیی است که در دستان طلایی حق محوران و واقع نگاران و قلم بدست هویت و ارزش واقعی خویش را میابد.قلم و قلم بدست دو جریان ساختاری نرم افزاری و سخت افزاری دارند که اگر عمیق و دقیق به آن توجه کنیم شاید تمام تحولات تلخ و شیرین جوامع مختلف در رقص قلم و نوع تراوشات اندیشه قلم‌ بدستان نهفته است.

اگر قلم‌ در دستان نخبگان و افراد آگاه به مسایل روز و آگاه به مسایل تاریخ گذشته باشد مطعنا بشر میتواند از این داشته ارزشمند بهره مند شود و اگر قلم وجوهرش در دست پخمگان و مادی محور و سود جویان فرصت طلب و متظاهرین به دین و دنیا پرستان باشد باید تصور نمود جایگاه قلم و دیگر قلم بدستان از افلاک به خاک سقوط کرده است.

درپایان‌ به عنوان شاگرد قلم بدستان حق جو و عدالت محور عرصه فرهنگ‌ و هنر و اندیشه برخود واجب میدانم روز قلم را به جامعه فرهنگی و قلم بدستان واقعی جامعه بشری تبریک عرض نمایم.

اسماعیل نایب زاده طولابی
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد