امروز

یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۵:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش همای سعادت به نقل از روابط ،هادی ملکشاهی به استناد مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، تشریح کرد:موارد مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش‌افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۹ تا ۰۱/۱۱/۱۳۹۹ باشد، و نیز احکام اجرای ماده (۲۳۸) قانون مالیات های مستقیم و ماده ۲۹ قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور ، به مدت یک و نیم ماه تمدید می‌شود.

وی افزود: بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض مصوب ۲۲/۱۰/۱۳۸۱ به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض از اول آذر ماه تا پایان سال۱۳۹۹ تمدید می شود.

مدیر کل امور مالیاتی از تمدید یک ماهه مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال ۱۳۹۹ و سررسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی گفت و اشاره کرد؛ صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی موضوع ماده (۱۸۶) قانون مالیات های مستقیم تا پایان سال ۱۳۹۹ نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.

ملکشاهی تصریح کرد: کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات های مستقیم (وصول مالیات) تا ۱۰/۱۱/۱۳۹۹برای اشخاص حقیقی موقوف الاجرا می شود و آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده (۱۱۰) قانون مالیات های مستقیم که در بازه زمانی ۰۱/۰۹/۱۳۹۹ تا ۰۱/۱۱/۱۳۹۹ باشد ، تا تاریخ ۳۰/۱۱/۱۳۹۹ تمدید می شود.

وی در خاتمه گفت: مهلت ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط سازمان حسابرسی یا موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران موضوع ماده (۲۷۲) قانون مالیات های مستقیم برای اشخاص حقیقی و حقوقی که در اجرای مقررات ماده مذکور ملزم به ارائه ی صورت های مالی حسابرسی شده می باشند حداکثر تا تاریخ ۳۰/۱۱/۱۳۹۹ تمدید می شود.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد